Historie školy

60 letá historie školy

hskol

Naše tradice

Hotelová škola v Praze 10 je řízena MHMP a má dlouholetou zkušenost a tradici ve výchově odborníků, kteří se uplatňují ve všech odvětvích hotelového průmyslu a v oblasti cestovního ruchu.Hotelová škola je členem mezinárodní organizace prestižních hotelových škol EURHODIP a dalších profesních sdružení v České republice.

Krátká historie školy

Naše škola byla založena před více než 60 lety jako Vyšší škola výživy. Později byla přejmenována na Střední školu společného stravování a posléze na Střední hotelovou školu. Nynější název Hotelová škola nese od roku 2006. Škola v roce 1998 opustila dlouholeté a tradiční sídlo v Podskalské ulici a přestěhovala se na stávající adresu Vršovická 43.

Nová budova a prostředí s sebou přineslo pozitivní rozvoj školy. Především spočívající ve vybudování nových odborných učeben, víceúčelového hřiště pro žáky školy a také neméně důležité ve své funkci, školní jídelny.

Výchova mladých profesionálů

Hotelová škola tradičně pořádá dny otevřených dveří. V letošním školním roce se první z nich bude konat ve středu 7. prosince 2022 od 16:30 hodin. Druhý ve středu 11. ledna 2023 od 16:30 hodin. Veškeré důležité informace Vám však i nyní rádi podáme v kanceláři školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin nebo na telefonním čísle 271 001 531.

Odborná praxe žáků probíhá v předních pražských hotelech jako jsou HILTON, DIPLOMAT, FOUR SEASONS Hotel Praha, BOTANIQUE Hotel Praha, Hotel NOVOTEL Praha a další. V posledních letech proběhla praxe také v zahraničí v Řecku, Španělsku a Itálii.

03

 

Jste offline. Zkontrolujte prosím připojení k internetu.