Startujeme s expertyV Hotelové škole proběhla zajímavá akce Startujeme s experty, která se konala 23.10.2019.

Odborné soutěže se účastnilo celkem 5 škol po 10 žácích. SOU a SOŠ Podřipská, Roudnice nad Labem, Obchodní akademie Lysá nad Labem, VOŠ a OA  Hradec Králové a OA Heroldovy sady.

Z odborné praxe přišlo 6 expertů: Sofya Rozhoňová, Ondřej Frýda, Irena Křetinská, Tamara Václavíková a Ing. Veronika Němcová, kteří pracují ve finančním sektoru a pomáhali studentům se zadáním, které se týkalo nalezení vhodného pasivního příjmu pro žáka. Výchovně-vzdělávacím cílem projektu bylo prohloubení finanční gramotnosti, vyhledávání informací na věrohodných portálech.

Učitelé z Marsu, kteří tento projektový den připravili po obsahové stránce, jsou učitelé z různých škol, kteří vyučují především ekonomické předměty. Naším cílem je přiblížit studentům ekonomii jako vědu, se kterou se setkávají každý den, ať jdou jen koupit rohlíky nebo se jen tak projít ven, tak narazí vždy na něco, co se týká ekonomie, marketingu a podobných předmětů. Nechceme učit pouze definice, ale přibližujeme z praktického pohledu. Za učitele z Marsu se zúčastnili: Ing. Petr Klínský (OA Heroldovy sady), Ing. Petra Kábrtová a Ing. Zdeněk Pospíšil (OA Hradec Králové) a Ing. Lucie Roudná (SŠ Hotelová, Vršovice).

Hotelová škola poskytla skvělé občerstvení pro všechny účastníky a možnost využití prostoru školy. Vítězové si odnesli krásné ceny, které též poskytla Hotelová škola. Soutěž Startujeme s experty byla pořádána Učiteli z Marsu již po čtvrté. Jedná se o soutěž, kde i méně nadaní žáci mohou vyniknout a být úspěšní. Vyzkouší si praktické dovednosti, jak prezentovat, pod taktovkou expertů, což jsou lidé z oboru.

Jste offline. Zkontrolujte prosím připojení k internetu.