Poslední zvonění a shrnutí školního roku 2016/2017

Píše se pátek, 21. 4. 2017 a ve škole se uskutečnilo poslední zvonění pro čtvrté ročníky.


Jako každoročně se čtvrťáci rozloučili se svými spolužáky tradiční ranní sprškou s využitím vody a parfémů nejvyšších kvalit. Odměnou se jim staly nemalé finanční dary, které obdrželi jak od svých spolužáků, tak i od některých profesorů. Snad nebyl nikdo zraněn anebo neutrpěl psychickou újmu.
Paní profesorky a páni profesoři byli obdarováni květinami během symbolického rozloučení, jako poděkování za trpělivost, kterou s letošními maturanty měli.
Poslední odchod ze školy proběhl (i přes menší technické potíže) ve velmi příjemné a přátelské atmosféře za zvuků písně Eldorado od Waldemara Matušky. Tímto dnem začíná pro čtvrté ročníky období urputného studia na maturitu a dohánění toho co ve škole zameškali či prospali.
Naopak, pro mladší ročníky začínají chvíle klidu a oddechu od studentů čtvrtých ročníků

Tento den byl také jasným signálem, že se školní rok 2016/2017 blíží svižným krokem ke svému konci. Pro školu a její studenty to byl vcelku úspěšný rok. Jako vždy proběhlo mnoho zajímavých kurzů, projekt Edison a díky školnímu parlamentu bylo dosaženo mnoha úspěchů, například investice do studovny či vypovězení smlouvy České jídelně. Pomalu se také rozbíhá školní knihovna (ano J máme školní knihovnu, pro více informací se podívejte na www.shs.cz nebo zajděte do sekretariátu a optejte se)
Vcelku úspěšně se nám podařilo, především díky předsedovi školního parlamentu a jeho zástupci, rozběhnout školní blog (sice jen s pár příspěvky, ale i to je dobrý začátek).
Trnem v oku pro všechny bohužel stále zůstávají toalety a snad i ty budou jednou uvedeny do požadovaného stavu. Konkrétnější rozpis dosažených úspěchů a vytyčených cílů naleznete v příspěvku:
http://www.shs.cz/posledni-zasedani-skolniho-parlamentu-20162017/
Řekl bych, že tyto úspěchy dokazují, že žákovský parlament má smysl a je podstatné se starat o naší školu 🙂

S pozdravem všem studentům a přáním hodně štěstí maturantům
Milan Žižka, zástupce předsedy školní parlamentu

  • Korektura a „cenzura“ =>  Jan Kotrč

Spolupracujeme

Jste offline. Zkontrolujte prosím připojení k internetu.